کابل لایتنینگ چیست؟

شرکت اپل به دلیل تفاوت ساختاری که توانسته با سایر شرکت ها حفظ کند، عملاً دستگاه ها و ابزارهای متفاوتی به مشتریان ارائه می کند؛ به همین دلیل برخی ابزارهای مخصوص وجود دارند که تنها طرفداران محصولات اپل با آنها آشنا هستند. یکی از این ابزارها کابل لایتنینگ است که برای شارژ کردن موبایل های آیفون به کار می رود. در ادامه به پاسخگویی در مورد کابل لایتنینگ چیست خواهیم پرداختم.

معرفی کابل لایتنینگ

کابل لایتنیگ یک کابل جایگزین برای USB های قدیمی است که سرعت شارژ بهتری را به شما ارائه می کند. توان انتقال شارژ در این کابل برخلاف پورت USB (9 وات)، به ۱۲ وات می رسد. این کابل از نسل آیفون ۵ به بعد، آیپد مینی ها، ایرپاد ها و آیپد تاچ های نسل ۵ به بعد را پشتیبانی می کند. بنابراین می توان گفت که اگر هر نوع دستگاهی از شرکت اپل خریداری کرده اید، می توانید از کابل لایتنینگ برای شارژ آن استفاده کنید.

از مزیت کابل لایتنینگ می توان به دوکاره بودن کانتور لایتنینگ اشاره کرد؛ در صورتی که این ابزار را به موبایل خود وصل کنید می توانید از دو طرف به گوشی خود متصل شوید. این قابلیت امکان شارژ و انتقال اطلاعات به صورت همزمان را فراهم می کند. همچنین سرعت شارژ و انتقال اطلاعات در این ابزار فوق العاده است و برای کسانی که از سرعت شارژ گوشی خود شکایت دارند کاملاً رضایت بخش خواهد بود.

قابلیت های کابل لایتنینگ

در ادامه برای پاسخگویی به سوال کابل لایتنینگ چیست باید گفت کابل لایتنینگ ابتدا به صورت اختصاصی توسط شرکت اپل معرفی شد تا قابلیت های فوق العاده ای را به مشتریان ارائه کند. یکی از قابلیت های این کابل انتقال همزمان شارژ و داده ها به لپ تاپ یا هر دستگاه دیگر است. همچنین این کابل توانایی پردازش اطلاعات آنالوگ و دیجیتال را دارد.

علی رغم شارژ سریعی که این کابل می تواند ارائه کند، از قابلیت فست شارژ پشتیبانی نخواهد کرد. البته این ویژگی برای افرادی که تنها از فست شارژ استفاده می کنند آزاردهنده خواهد بود.

علاوه بر کابل لایتنینگ، کانکتور یا اتصال دهنده لایتنینگ نیز موجود است که قابلیت های اختصاصی و فوق العاده دیگری را ارائه می کند. به عنوان مثال مبدل لایتنینگ به  hdmi قابل اتصال دستگاه موبایل شما به هر دستگاه دیگری را بدون قابلیت هوشمند بودن دستگاه فراهم می‌ کند. این کانکتور به انواعی از لوازم جانبی متصل می شوند و موبایل اپل شما را به یک دستگاه همه کاره تبدیل می کند.

کابل لایتنینگ چیست؟

کانکتور لایتنینگ چیست؟

بسیاری از افراد همراه با کابل لایتنینگ، کانکتور مخصوص آن را نیز ارائه می کنند که کارامدی و قابلیت های دستگاه شما را ارتقا می دهد. از زمان عرضه آیفون ۶ این کانکتور به بازار معرفی شد و جایگزین کانکتورهای تایپ C و تایپ A شد. اما کمی بعد شرکت اپل توانست آن را ارتقا داد تا به کامپیوتر ها و انواع لوازم جانبی متصل گردد. همچنین از طریق این کانکتور ها و کابل لایتنینگ، موبایل آیفون قادر خواهد بود در حین شارژ صدا و تصاویر را نیز همگام سازی کنند.

اتصال کابل لایتنیگ با چه ابزارهایی سازگار است؟

یکی از سوالات افرادی که در معرض خرید کانکتور و کابل لایتنینگ قرار می گیرند، در زمینه نحوه اتصال لایتنینگ با ابزارهای مختلف است. در این مورد باید گفت که چندین دستگاه جانبی مثل کیبورد، ماوس، ترکپد و … را می توان از طریق کابل و کانکتور به دستگاه متصل کرد. همچنین از این کابل می توان برای اتصال Apple pencil و آیپد به موبایل استفاده کرد. ایرپادها، ایرپاد مکس، اسپیکر و اپل واچ ها به راحتی از این طریق متصل خواهند شد.

آخرین نسل کابل لایتنینگ چیست؟

مثل هر تکنولوژی دیگری از سیستم کابل لایتنینگ نیز انتظار داریم ارتقا پیدا کند و با نیازهای کاربران همگام گردد. شرکت اپل ممکن است مثل حذف غافلگیر کننده جک هدفون، کابل لایتنینگ را نیز با تغییراتی همراه کند. بنابراین اپل به احتمال زیاد ممکن است برای اتصال لایتنیگ از کابل های جدید یا حتی کانکتورهای بی سیم استفاده کند که قابلیت های جدید و کارایی بیشتر را ارائه می کنند.

کابل لایتنینگ چیست؟

قیمت کابل لایتنینگ

کابل لایتنینگ متفاوت از سایر کابل های موجود در بازار بوده و با استاندارد خاصی تولید و عرضه می شود. همچنین قابلیت هایی که کابل و کانکتور به موبایل های اپل ارائه می کنند، از هیچ کابل دیگری انتظار نمی رود. بنابراین نیاز بسیاری از کاربران تنها با استفاده از این کابل رفع خواهد شد. قیمت این کابل در خارج از کشور بین ۱۹ تا ۳۵ دلار است که فروشندگان ایرانی ممکن است با کمی تغییر آن را ارائه کنند. با این حال توصیه می کنیم برای خرید کابل لایتنینگ حتماً به متراژ دلخواه و ویژگی های دستگاه خود توجه کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاع از قیمت دقیق کابل لایتنینگ با ما ارتباط برقرار نمایید.